EDWARD GUZIAKIEWICZ • ZAPISKI • FRAGMENTY UTWORÓW • WYDARZENIA

M E N U

O mnie

Home
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
grudzień
listopad
październik
wrzesień
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004

Kategorie
Recenzje filmowe(16)
A jeśli jutra nie będzie(36)
Obcy z Alfy Centauri(17)
Hegemone(13)
Bunt androidów(47)
Enbargonki (48)
Hurysy z katalogu(40)
Syreny z Cat Island(8)
Zdrada strażnika planety(23)
Imprezy kulturalne(85)
Publikacje(43)
Cztery pory roku(30)

Starsze wpisy
2002-2004
blog.guziakiewicz.vxm.pl


Strony autora
guziakiewicz.pl
guziakiewicz.vxm.pl
e.guziakiewicz.pl


Fantastyka
w świecie iluzji sf
podróże sf
fantasy
mikropowieści sf


Nastolatki
nastolatkom
randka
savoir-vivre
wakacje w Izraelu
z oazą na ty
szukanie Boga


Inne blogi
Ryszard Hop
Wiesław Hop
Edward Bolec
Justyna Żelazo
Joanna Duszkiewicz
Andrzej Talarek
Zbigniew Michalski

Czerwona Planeta


Na Marsie wylądądował łazik Curiosity. Rozpoczęła się era podboju i kolonizacji Układu Słonecznego.

06.08.2012 :: 08:10
Link | Komentuj (2) | Główna


O moich powieściach SF w skrócie


      Powieść „Zdrada strażnika planety” przenosi czytelnika do starożytności. Na Ziemi rozbija się statek kosmiczny z przedstawicielami obcej cywilizacji, a z katastrofy uchodzą z życiem jedynie nieliczni przybysze. Obecność wrytego w grunt kosmicznego goliata odnotowują nie tylko pobliscy prymitywni Trakowie. Na planecie zagościł bowiem ktoś znacznie potężniejszy, kto losy kilku niezwykłych rozbitków pragnie tajemniczo związać z własnymi. Nici intrygi sięgają daleko w kosmos. Rozstrzyga się przyszłość Ziemi...
      Powieść „Winda czasu” jest w jakimś sensie wehikułem czasu. Oferuje czytelnikowi wyprawę koleinami dziejów od epoki jurajskiej po przyszłe tysiąclecia Ziemi i zajmujące towarzystwo neogeneran, tajemniczych przybyszy z nieznanych stron kosmosu.
      Akcja „Obcych z Alfy Centauri” przenosi czytelnika w niedaleką przyszłość — do drugiej połowy XXI wieku. Obok dorosłych bohaterami toczących się zmagań z losem są w niej nastolatki, a z wątkiem fantastyczno-naukowym wiąże się wątek sensacyjno-szpiegowski. W fabułę wplatają się dzieje dwóch potężnych obcych cywilizacji, w tym tytułowej — z Alfa Centauri.
      „Hurysy z katalogu” są kontynuacją opublikowanej w 2002 roku mikropowieści „Afrodyta”, zatem czytelnik zetknie się w niej z tymi samymi bohaterami co w tamtym utworze oraz pozna ich dalsze losy. Raoul, po latach służby w Siłach Kosmicznych Układu, osiada na Dianie, planecie stworzonej z Pasma Planetoid. Tam wiedzie beztroskie życie. Stać go na różne fanaberie. Jedną z nich jest Afrodyta, przepiękna dziewczyna — android. Dzięki niej przeżywa uniesienia miłosne, jakich wcześniej kapryśny los mu poskąpił. Jednak jego życie w zadziwiający sposób się komplikuje…
      Powieść „Bunt androidów” jest kontynuacją mikropowieści „Kasandra”. Bohaterami są inteligentne androidy, przystosowane do zadań specjalnych w kosmosie i działające w systemie, który przypomina grę komputerową. Misje na niższym poziomie są kontrolowane z wyższego poziomu. Akcja powieści toczy się najpierw na Ziemi — na kontynencie europejskim. Po wykonaniu zadania główni bohaterowie trafiają do Galaktyki Andromedy. Splot zdarzeń sprawia, że jako agenci muszą się znowu ze sobą zmierzyć, a miejscem decydującego starcia staje się Puszcza Amazońska.


24.08.2012 :: 18:23
Link | Komentuj (0) | Główna


Śmierć Kasandry


      Na łamach sierpniowego numeru miesięcznika „Nasz Dom Rzeszów” ukazał się we wkładce literackiej kolejny fragment „Buntu androidów”. W tym niewielkim ułomku Kasandra ginie, notabene ginie już drugi raz. W całej powieści przytrafia się jej to aż trzy razy.

zobacz ...>

30.08.2012 :: 14:30
Link | Komentuj (0) | Publikacje