EDWARD GUZIAKIEWICZ • ZAPISKI • FRAGMENTY UTWORÓW • WYDARZENIAA jeśli jutra nie będzie?


      Powieść „A jeśli jutra nie będzie” jest już zasadniczo gotowa. Wyszło ponad 270 ss znorm mpsu. Niemniej jednak wciąż przychodzą mi do głowy pomysły na różne drobne uzupełnienia, więc pewnie jeszcze przybędzie trochę tekstu.
      Powieść ta należy do nurtu postapokaliptycznego w fantastyce. Akcja toczy się współcześnie w USA. Po ataku zabójczego wirusa z kosmosu przy życiu pozostaje niespełna dwa procent ludzi na Ziemi. Czy to kres cywilizacji? Co z pozostawionymi bez obsługi elektrowniami atomowymi? Nastolatki z Florydy usiłują przetrwać w obliczu totalnego zagrożenia i odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Głównym bohaterem jest Oscar Moore, uczeń szkoły średniej w West Palm Beach. Towarzyszą mu rówieśnicy. Pozostali przy życiu nieliczni starsi mieszkańcy miasta, których wirus oszczędził, organizują się, by stanąć na nogi. Na pierwszy rzut oka radzą sobie całkiem nieźle. Powstają komitety ocalenia publicznego.
      Powieść ma także drugie dno. Wiąże się ono z kalendarzem Majów i zapowiadanym przez nich czwartym końcem świata, który miał przypaść 21 grudnia 2012 r. Otwiera ją żartobliwa informacja, następującej treści: „Opisywane tu wydarzenia miały naprawdę miejsce, jednak wskutek kosmicznej korekty czasu nikt ich nie pamięta.”
      Akcja toczy się w dniach od 7 do 16 kwietnia 2014 r., a następnie — po owej korekcie czasu — znowu od 7 kwietnia.
05.09.2015 :: 16:00
Link |  | A jeśli jutra nie będzie