EDWARD GUZIAKIEWICZ • ZAPISKI • FRAGMENTY UTWORÓW • WYDARZENIACała prawda o UFO


To z „Windy czasu”...

      Nieco za nimi, na oznaczonym drobnymi kamykami lądowisku, przywarował, okazale się prezentując, poszukiwany przez nich wahadłowiec.
      — Masywny — cmoknął z uznaniem, choć nie bez pewnego zaskoczenia. — Jednak kształty ma jakieś... dziwaczne. Nadmiernie opływowe. No, tak, to nie te czasy, które opuściłem. Taki szybujący odwrócony spodek. A wiesz? — zwrócił się do agentki, nagle sobie o czymś przypominając. — Podobne cacka, chociaż przecież niewiadomego pochodzenia, szokowały na niebie w drugiej połowie dwudziestego wieku. Nazywano je niezidentyfikowanymi obiektami latającymi i były prawdziwą sensacją. Nie wszyscy wierzyli w ich istnienie.
      Doskonale wiedziała, o czym mówił. Kopnęła drobny kamyk, nie wyjmując dłoni z kieszeni. Potem jednak schyliła się i wzięła go do ręki.
      — Chodzi ci o eksperyment Althussera — zaczęła wyjaśniać. — Przerzucano do tamtych czasów podobnie konstruowane pojazdy, a ściślej biorąc — ich hologramy, po to głównie, żeby wzmocnić zainteresowanie nowymi rozwiązaniami technologicznymi. Trójkąt Bermudzki okazał się totalnym niewypałem, jednak UFO wywołało pewien ferment i twórczy niepokój. W czasie drugiej wojny światowej w faszystowskich Niemczech usiłowano już potajemnie coś takiego zbudować. Miała to być jedna z tajnych broni Hitlera — dzieliła się posiadaną wiedzą. — Nasi zgubili tam nawet niby to przypadkiem moduł silnika — tyle tylko, że pozbawiony oprzyrządowania. Niemieccy naukowcy skwapliwie się do tego zabrali, ale ma się rozumieć bez widocznego rezultatu. Och, to odległa historia — dodała. — Chociaż nawet ją polubiłam. Z adjustacji czasu, bo miałam taki przedmiot, dostałam ocenę celującą — pochwaliła się. — Sprzęt, który właśnie oglądasz, wiąże się z tą linią rozwojową.
      Z niejakim nabożeństwem obszedł maszynę dookoła, lustrując wzrokiem szczegóły kadłuba. Edyta ciągnęła za nim niby cień. To było naprawdę ekscytujące i w pewnej chwili zapytał:
      — Ciekawe, czy umiałbym samodzielnie poderwać taki pojazd do lotu?19.02.2010 :: 17:56
Link |  | Główna