EDWARD GUZIAKIEWICZ • ZAPISKI • FRAGMENTY UTWORÓW • WYDARZENIA

M E N U

O mnie

Home
2020
sierpień
lipiec
czerwiec
maj
kwiecień
marzec
luty
styczeń
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
2007
2006
2005
2004

Kategorie
Recenzje filmowe(16)
A jeśli jutra nie będzie(37)
Obcy z Alfy Centauri(17)
Hegemone(13)
Bunt androidów(47)
Enbargonki (48)
Hurysy z katalogu(40)
Syreny z Cat Island(8)
Zdrada strażnika planety(23)
Imprezy kulturalne(94)
Publikacje(44)
Cztery pory roku(32)

Starsze wpisy
2002-2004
guziakiewicz.pl/zapiski


Strony autora
guziakiewicz.pl
e.guziakiewicz.pl


Fantastyka
igraszki z czasem
podróże sf
fantasy
mikropowieści sf


Nastolatki
nastolatkom
randka
savoir-vivre
wakacje w Izraelu
z oazą na ty
szukanie Boga
romeo z zaświatów


Inne blogi
Wiesław Hop
Justyna Żelazo
Joanna Duszkiewicz
Andrzej Talarek
Zbigniew Michalski
Małgorzata Żurecka

Korrekta


      Dopiero dzisiaj się zorientowałem, że w powieści SF „A jeśli jutra nie będzie” (to już jest 180 ss znorm mpsu) wyszedł mi dziwnym trafem tydzień złożony z ośmiu dni. Sypnęło się jak z rogu obfitości. To pierwszy tydzień po ataku wirusa. Niechcący zdublowałem jeden dzień. Na szczęście, udało mi się przesunąć sekwencje z piątku na sobotę, z soboty na niedzielę, a z niedzieli na poniedziałek. Errare humanum est.

Niebędne poprawki

      — A propos soboty… — rzekła Emily. — Niestety, jutro idziemy do pracy. John Marshall wyjątkowo wydłużył roboczy tydzień ze względu na natłok spraw do załatwienia. I przesunął weekend. Niedziela i poniedziałek będą wolne. Czeka nas więc ósmy dzień tygodnia — zażartowała. — Mam wam ponadto przypomnieć, że jutro przyleci z uniwersytetu w Miami błyskotliwy ekspert. Główne miasteczko uniwersyteckie znajduje się w Coral Gables i podobno dzieją się tam ciekawe rzeczy. Ten facio będzie mieć wykład w naszym teatrze na temat przemian obyczajowych i społecznych, do których doszło po wielkim wstrząsie. Warto wybrać się i posłuchać. Spotkanie o dziesiątej. Angelina nie będzie mogła się wyrwać z Medical Center, ale tobie nic nie stoi na przeszkodzie — zachęcająco zwróciła się do chłopaka, który pławił się w nieróbstwie cały dzień.
      — Obudzę go na czas — obiecała Natasha. Przez króciutką chwilę siedziała jak sparaliżowana, porażona myślą, że Oscar pojedzie tam bez niej. Zbladła jak ściana. — Ja też będę mogła? — chciała się upewnić.
      — Oczywiście — potwierdziła Emily, widząca niepewność w jej oczach. — Wykład jest dla wszystkich. A poza tym Oscar ma się tobą dalej opiekować, więc nie mógłby pofrunąć bez ciebie. Mam też złą nowinę — zaraz dodała. — W Azji doszło do eksplozji reaktora. Został skażony spory teren, podobnie jak kiedyś w Czarnobylu. Na szczęście, pogoda była raczej sprzyjająca i wiatr nie rozniósł daleko radioaktywnej chmury.
      — Miejmy nadzieję, że u nas do tego nie dojdzie. Musielibyśmy stąd uciekać.
      — Już we wtorek powołano specjalne zespoły, mające zabezpieczyć elektrownie na południu Florydy. Komitety trzymają rękę na pulsie.


21.04.2015 :: 19:30
Link | Komentuj (0) | A jeśli jutra nie będzie