EDWARD GUZIAKIEWICZ • ZAPISKI • FRAGMENTY UTWORÓW • WYDARZENIAW apartamencie rudowłosej


fragment „Buntu androidów”

      Zaciekawiony dałem się pociągnąć na dół. Pokonaliśmy schody. Wpuściła mnie do apartamentu, który wcześniej zajmowała Kasandra. Rozejrzałem się ze zdumieniem po mistrzowsko zaprojektowanym wnętrzu, utrzymanym w stylu art deco. Było skrzyżowaniem pokoju bawialnego z garderobą uznanej modelki, a może gwiazdy filmowej i odzwierciedlało jej zachwyty i fascynacje. Lśniącą podłogę wykonano z luksusowego egzotycznego drewna. Sypialny narożnik, przy którym stała ława, był wystarczająco szeroki, by się na nim wygodnie wyciągnąć. Cieszyły oczy lekkie kolorowe mebelki. Witały mnie oryginalne damskie manekiny, odziane w skąpe kreacje, zdobione niebanalnymi krawieckimi dodatkami i efektowną biżuterią. Znalazło się tu miejsce na przywieziony z Kairu ociekający złotem strój do tańca brzucha. Zdobione eleganckimi zasłonami wirtualne okna pokazywały czyste niebo. Wykończenie było supernowoczesne, a dekoracyjne kolekcje na ścianach dopełniały obrazu całości. Na ławie obok kolorowych katalogów dumnie sterczał prekolumbijski posążek pękatej kobiety z dużym brzuchem i wreszcie pojąłem, kto mi go zwędził z boksu.
      — I jak, podoba ci się? Lepiej to wygląda wieczorem przy specjalnym oświetleniu.
      — Owszem, nie powiem, oryginalne wnętrze — pochwaliłem partnerkę. — Kiedy się z tym uwinęłaś? Ale ośmielam się zauważyć — pokazałem na manekiny — że w tak śmiałych ciuchach nie mogłabyś pojawić się na platformie.
      — Nie szkodzi — odrzekła. — Są na inne okazje. A poza tym wystarczy, że ty będziesz mnie w nich oglądać.
      Wróciłem myślami do jej debiutu w nocnym klubie w hotelu Semiramis w Kairze. Nie spodziewałem się, że będzie aż tak udany. Zebrała owacyjne oklaski. Popisywały się też inne turystki z Europy, ale ona była najbardziej żywiołowa, a ponadto zdradzała wyjątkowe wyczucie rytmu. Towarzysząca występom arabska kapela wyciskała z tancerek siódme poty.
      Zajrzałem jej w piękną twarz. Spod wymodelowanych brwi i długich rzęs spoglądały na mnie badawczo zielone oczy. Pod T-shirtem znowu nie miała stanika.
      — Powinnaś chadzać do modnych klubów — odkrywczo zauważyłem. — Rozkoszujesz się tańcem. — I nagle poczułem, że natychmiast powinienem ją pocałować.


09.09.2013 :: 18:00
Link |  | Bunt androidów